Chceš vedieť ako žiť zdravo, získať tipy na chutné recepty a pritom vyzerať dobre ? + ZDARMA "5 TIPOV AKO ŽIŤ FRESH"

Food revolution day 2015

15.5.2015 sa celosvetovo oslavoval Food revolution day. Je to jediný deň v roku, kedy sa v rámci nadácie Jamie Olivera spoja vo všetkých krajinách ľudia, ktorým záleží na ich zdraví a budúnosti ďalších generácií. 

FRD je priamo v centre všetkých aktivít, ktoré Jamie ako aj nadácia Jamie Oliver Food Foundation realizujú denno denne, aby nadchli a inšpirovali ľudí všetkých vekových skupín vzdelávať sa v oblasti stravovania a varenia. FRD je o Vás, Vašej rodine, je o sociálnych sieťach, ako aj o školách, pracoviskách a komunitách po celom svete, ktoré sa prepájajú, aby vytvorili jeden silný a jednotný nástroj bojujúci za trvalo udržateľnú zmenu, ktorá má pretrvať aj naďalej po skončení tohoto dňa oslavy poctivého jedla. Tu sa to nekončí, ale naopak začína.

 

Aby sme dosiahli tento výsledok, potrebujeme však Vás, vaše rodiny, deti, zákazníkov, klientov, kolegov a celú širšiu komunitu. Radi vám poskytneme potrebné materiály, ktoré môžete zdieľať na vašej webovej stránke, na sociálnych sieťach ako aj v prevádzkach, v školách či vo firmách - takto sa nám spoločne lepšie podarí šíriť osvetu a bojovať za lepšie stravovanie. Ak sa chcete pridať k celosvetovej kampani a podpísať petíciu za lepšie stravovanie, sledujte našu stránku žijemefresh.

 

O tom, že zdravé jedlo môže byť zábavné a moderné sa presvedčili účastníci Food revolution day 2015 v Košiciach. Ambasádori populárneho šéfkuchára Jamie Olivera na Slovensku zorganizovali 15.5.2015 oslavu jedla spojenú s diskusiou na tému „Zdravé jedlo-začnime u detí na školách“. Medzi diskutujúcimi bol aj absolútny víťaz súťaže Košický kuchár 2015 Tomáš Jakab, ktorý vystupuje pod značkou Varíme inak, Janka Chytráčková, zo žijemeFRESH.sk, ktorá je Ambasádorkou Jamie Olivera, Terezka Hnatičová z Debnička od babičky a mesto Košice reprezentoval Rastislav Trnka.

Myšlienkou Jamie Olivera je prinavrátiť vzdelávanie o jedle do školských osnov, podporiť rodiny, aby znova začali variť a bojovať proti obezite. Tento rok sa podarilo prekonať hranicu 1 milión podpísaných petícií, ku ktorým prispeli podporou FRD aj zakladatelia blogu žijemeFRESH.sk Janka Chytráčková a Tomáš Bomba. Na svojej stránke a aj v bežnom živote prezentujú zdravý životný štýl- jednoducho a chutne. Sú zástancami myšlienky clean eating, ktorá je zmysluplným uvažovaním o jedle a jeho ceste od originálnej suroviny až po gurmánsky zážitok na tanieri.

Medzi účastníkmi boli aj milovníci dobrého jedla z Čiech a Švajčiarska. Mali možnosť ochutnať skvelé zdravé jedlo, ako aj majstrovský dezert od Tomáša Jakaba, ktorý bol súčasťou slovenskej výpravy na Majstrovstvách sveta vo varení 2015. Na záver si vďaka súťaži za zdieľanie Food revolution day eventu, odniesla výherkyňa bestseller roka 2015, knihu Plán B, ktorú podpísal dr. Bukovský.

Všetky recepty a informácie o zdravom životnom štýle- jednoducho a chutne, aby ste mohli žiť FRESH nájdete na www.zijemefresh.sk alebo na Facebook stránke http://on.fb.me/1dg31Yi

„Verím, že je to ľudské právo dieťaťa, aby sa v škole naučilo, ako pestovať a variť čerstvé a zdravé jedlá.“ – Jamie Oliver

 

Páčil sa ti tento článok? Prihlás sa na odber (je to ZDARMA!)Vďaka žijemeFRESH viem presne aké potraviny si vybrať a hlavne kde ich nakupovať. Dokážem si ľahko pripraviť chutné jedlá, ktoré ma zasýtia a žiť tak ako som stále chcel.

- Tomáš Bomba
Ambasádor Jamie Olivera na Slovensku
Tomáš Bomba
Všetky referencie >>>