Chceš vedieť ako žiť zdravo, získať tipy na chutné recepty a pritom vyzerať dobre ? + ZDARMA "5 TIPOV AKO ŽIŤ FRESH"

Ambasádori Jamie Olivera na Slovensku

 

Stali sme sa hrdými Ambasádormi Jamie Olivera na Slovensku.

Začalo to našou vášňou pre skutočné a čerstvé jedlo. Obdivovali sme ako silná dokáže byť myšlienka človeka, ktorý je zanietený pre správnu vec. Rozhodli sme sa pridať tiež !

Jamie Oliver podporuje rodiny, aby znova začali variť, podporuje firmy, aby si ich zamestnanci do práce priniesli domáce jedlo a aby sa výchova o jedle stala povinnou aj v školských osnovách.

S ostatnými Ambasádormi vytvárame iskru nadšenia, ktorá pomáha premeniť celosvetový Food Revolution Day aj do lokálnehoo hnutia. Robíme to prepojením rovnako zmýšľajúcich jednotlivcov, podnikov a organizácie na miestnej úrovni. 

 

Sme zástancami Clean eating.

Všímame si, že čím viac progresu je v potravinovom priemysle, tak tým viac aditív sa používa a pridáva do jedál.

Každé jedno jedlo, ktoré si dnes kúpime v potravinách má aspoň jedno aditívum, ktoré je pridané, aby jedlo ochránilo pred pokazením, aby jedlo vyzeralo lepšie alebo dokonca chutilo lepšie.

Našťastie počas posledných rokov môžeme vidieť viac a viac ľudí, ktorí PRESTALI kupovať akékoľvek jedlo kdekoľvek, ale starostlivo si vyberajú. 

Rovnako aj my sme sa začali zaujímať viac o to, odkiaľ suroviny pochádzajú, ako bolo spracované, čo obsahuje a aké zdravotné benefity má.

Toto všetko viedlo k hnutiu, ktoré je čím ďalej viac trendy na celom svete a má názov clean eating.

A to je predsa dobrá vec, že áno ?

Clean eating nie je diéta, je to skôr životný štýl.

Je to idea toho, že pri rozhodovaní sa o jedle vieme odkiaľ jedlo pochádza a čo obsahuje. V jednoduchosti- clean eating je vyhýbanie sa upravovaným jedlám. To znamená: nekupujeme si predpripravené jedlá alebo jedlá, kde nevieme identifikovať ingrediencie. Čím zložitejšie znie zloženie na balení výrobku, tým skôr od neho dávame ruky preč :)
Problém s upravovanými jedlami je ten, že väčšina výživných látok v nich bola počas úpravy úplne zničená a nemajú výživovú hodnotu.

Je to jednoduché: nepotrebuješ si vyberať konkrétne jedlá alebo suroviny. Sleduj naše videá alebo články a veľmi radi ti prezradíme ako to robíme my :)

Páčil sa ti tento článok? Prihlás sa na odber (je to ZDARMA!)Chcem dosiahnuť vytúženú postavu a zdravá výživa je v dnešnej dobe drahá. Človek pozerá aj na ceny, ale napriek cenám sa nechcem toho vzdať. Kniha Ako ušetriť pri nákupe v potravinách mi je veľkým pomocníkom.

- Miška Misáková
študentka
Všetky referencie >>>